You are currently viewing Naturalne terapie odmładzania twarzy- nieinwazyjne metody walki z czasem.

Naturalne terapie odmładzania twarzy- nieinwazyjne metody walki z czasem.

Starzenie się skóry twarzy jest procesem przebiegający indywidualnie.

Pierwsze zmiany, jak zmarszczki, będące rezultatem powtarzalnych ruchów mimiki twarzy pojawiają się już około 25. roku życia. Wraz z upływem czasu skóra staje się cieńsza, sucha i mniej elastyczna.

Procesowi starzenia towarzyszą zmiany w strukturze tkanki kostnej, mięśniowej i tłuszczowej. Zmianie ulegają proporcje twarzy. Charakterystyczny trójkąt młodości ulega odwróceniu. W wyniku działania sił grawitacji owal twarzy opada. Twarz w dolnej części wydaje się szersza. Pojawiają się nawisy skórne, zanika zarysowana linia żuchwy i podbródka. 

Na proces starzenia się, mają wpływ zarówno wewnętrzne jak i te zewnętrzne, wynikające z naszego trybu życia. Na te drugie mamy wpływ. Możemy kontrolować proces starzenia się twarzy, poprzez zdrowe nawyki, jak odpowiednie nawodnienie, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej czy sen. 

W ostatnim czasie, na popularności zyskały naturalne metody walki z procesem starzenia się skóry twarzy. Są one udogodnieniami dla osób chcących poprawić swój wygląd, ale mających wątpliwości, co do metod inwazyjnych z użyciem skalpela.

Zaletą jest to, iż możemy nauczyć się wykonywać je samodzielnie. Kobiety są bardzo świadome swojego piękna i zdeterminowane, aby same zadbać o swój wygląd. 

Metody te są bezpieczne i mało kosztowne, a wykonywane systematycznie przynoszą niesamowite efekty! 

Mamy do wyboru wiele metod, od automasaży z wykorzystaniem olejku po masaże wspomagane terapią próżniową, rolerami czy kamieniami Gua Sha. Każda z metod ma drogocenny wpływ na kondycję skóry twarzy. Pobudzają krążenie, redukują obrzęki i  zastoje oraz wspomagają procesy regeneracji i odbudowy. Pozostawiają cerę rozświetloną i świeżą. Skóra wygląda na “zdrowszą”. Jest bardziej elastyczna, napięta,a zmarszczki i bruzdy stają się płytsze.

Ekspert w dziedzinie terapii estetycznej

 Anna Macias