Starzenie się skóry twarzy jest procesem przebiegający indywidualnie.
Pierwsze zmiany, jak zmarszczki, będące rezultatem powtarzalnych ruchów mimiki twarzy pojawiają się już około 25. roku życia. Wraz z upływem czasu skóra staje się cieńsza, sucha i mniej elastyczna.
Procesowi starzenia towarzyszą zmiany w strukturze tkanki kostnej, mięśniowej i tłuszczowej. Zmianie ulegają proporcje twarzy. Charakterystyczny trójkąt młodości ulega odwróceniu. W wyniku działania sił grawitacji owal twarzy opada. Twarz w dolnej części wydaje się szersza. Pojawiają się nawisy skórne, zanika zarysowana linia żuchwy i podbródka.
Na proces starzenia się, mają wpływ zarówno wewnętrzne jak i te zewnętrzne, wynikające z naszego trybu życia. Na te drugie mamy wpływ. Możemy kontrolować proces starzenia się twarzy, poprzez zdrowe nawyki, jak odpowiednie nawodnienie, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej czy sen.
W ostatnim czasie, na popularności zyskały naturalne metody walki z procesem starzenia się skóry twarzy. Są one udogodnieniami dla osób chcących poprawić swój wygląd, ale mających wątpliwości, co do metod inwazyjnych z użyciem skalpela.
Zaletą jest to, iż możemy nauczyć się wykonywać je samodzielnie. Kobiety są bardzo świadome swojego piękna i zdeterminowane, aby same zadbać o swój wygląd.
Metody te są bezpieczne i mało kosztowne, a wykonywane systematycznie przynoszą niesamowite efekty!
Mamy do wyboru wiele metod, od automasaży z wykorzystaniem olejku po masaże wspomagane terapią próżniową, rolerami czy kamieniami Gua Sha. Każda z metod ma drogocenny wpływ na kondycję skóry twarzy. Pobudzają krążenie, redukują obrzęki i zastoje oraz wspomagają procesy regeneracji i odbudowy. Pozostawiają cerę rozświetloną i świeżą. Skóra wygląda na “zdrowszą”. Jest bardziej elastyczna, napięta,a zmarszczki i bruzdy stają się płytsze.
Ekspert w dziedzinie terapii estetycznej
Anna Macias